Ogłoszono główną gwiazdę Gitarowego Rekordu Guinnessa

/ 12 lutego, 2014

Tegoroczna, 12. już edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa odbywającego się w ramach Thanks Jimi Festival, zapowiada się szczególnie interesująco. Impreza każdego roku gromadzi na wrocławskim Rynku fanów gitarowych brzmień z całej Polski i Europy. Głównym punktem programu jest próba w pobiciu Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. Festiwal z roku na rok zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe oraz popularność relacji internetowej. Sceny z wrocławskiego Rynku emitowane są m.in. przez telewizje: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS.

Jednak Thanks Jimi Festival to nie tylko bicie rekordu. Imprezie towarzyszą koncerty z udziałem wybitnych sław ze świata muzyki rockowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon – frontman brytyjskiej grupy The Animals, która wraz z takimi zespołami jak The Beatles, The Rolling Stones, The Dave Clark Five i The Kinks wprowadzała wyspiarską muzykę wśród publiczności zza oceanu. Do ich największych hitów należą takie klasyki muzyki rockowej jak "Sky Pilot", "Monterey", "It's My Life", "Don't Bring Me Down" czy wspomniany "Dom wschodzącego słońca", z którym zmierzą się gitarzyści zebrani na Rynku.

The Animals zagrają 1 maja na Wyspie Słodowej obok ogłoszonej wcześniej brytyjskiej legendy hard rocka – zespołu Uriah Heep. Kolejnych artystów poznamy już wkrótce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także