Opeth zapowiada nową płytę

/ 8 kwietnia, 2014

Jedenasta płyta w dorobku szwedzkiego zespołu Opeth została zatytułowana "Pale Communion" i ujrzy światło dzienne 17 czerwca nakładem Roadrunner Records. Produkcją krążka zajął się lider i girtarzysta zespołu Mikael Åkerfeldt, natomiast miksowaniem stały współpracownik – Steven Wilson. Zaśpiewał on również w utworze "Cusp of Eternity". Przedsprzedaż nowego albumu Opeth rozpocznie się już 6 maja na iTunes Store.

O nowym wydawnictwie mówił w niedawnym wywiadzie dla Noisey Mikael Åkerfeldt:

Zwykle, gdy zaczynam pisać utwory na nowy album jestem nieco podenerwowany. Szczerze mówiąc, nigdy nie możesz być pewnym, czy uda ci się stworzyć coś, co ci się spodoba, albo nawet czy w ogóle uda ci się coś stworzyć. Ale byłem zainspirowany, ponieważ pierwszy utwór udało mi się napisać dość szybko – natomiast, gdy napisałem ostatni byłem naprawdę zadowolony. Mam jednak swego rodzaju warunek, którym jest większa melodyjność.

Po opublikowaniu w 2011 roku albumu "Heritage" zespół Opeth opuścił znakomity klawiszowiec Per Wiberg. Na jego miejsce dołączył Joakim Svalberg i to on brał udział w nagrywaniu płyty "Pale Communion".

Lista utworów:

01. Eternal Rains Will Come
02. Cusp Of Eternity
03. Moon Above, Sun Below
04. Elysian Woes
05. Goblin
06. River
07. Voice Of Treason
08. Faith In Others

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także