Osada Vida nagrywa z kwartetem smyczkowym

/ 17 września, 2014

Muzycy zespołu Osada Vida dopracowują ostatnie szczegóły swojej nowej płyty "The After-Effect". Premiera albumu zaplanowana jest na 3 listopada, a o postępach prac zespół regularnie informuje na swoich stronach.

Nowa płyta przyniesie sporo niespodzianek. Jedną z nich jest gościnny udział kwartetu smyczkowego, o którym zespół tak pisze na swoim fanpage'u:

Na płycie "The After-Effect" zabrzmi gościnnie kwartet smyczkowy w składzie: Agnieszka Sawicka, Jakub Kowalski, Anna Krzyżak i Wojciech Skóra. Realizacją nagrań zajął się Janek Mitoraj. Jeżeli ktoś martwi się, że wyjdzie płyta poetycko-romantyczna, to niech go ten fakt nie zmyli – partie smyczkowe, które pojawią się w kilku fragmentach dodają ciężaru i niesamowitej energii! Brzmi to na razie fantastycznie!

W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009) oraz "Particles" (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane "Where The Devils Live", zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album "The After-Effect" ukaże się 3 listopada.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także