Oscary 2014: U2 nominowane

/ 16 stycznia, 2014

Ogłoszenie listy nominowanych do Oscarów jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem, ale w świecie filmu. Nas interesuje jednak tylko z powodu jednej kategorii – "Najlepsza Piosenka Oryginalna".

Jakiś czas temu informowaliśmy, że szansę dostania się do ścisłej piątki mają tacy wykonawcy jak Dave Grohl, Coldplay i U2. Teraz już oficjalnie wiadomo, że decyzją jury, statuetkę może zdobyć tylko ostatni z wymienionych zespołów.

NAJLEPSZA PIOSENKA ORYGINALNA:

– "Minionki rozrabiają" (2013): Pharrell Williams ("Happy")
– "Kraina lodu" (2013): Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez ("Let It Go")
– "Mandela: Long Walk to Freedom" (2013): Bono, Adam Clayton, The Edge, Larry Mullen Jr., Brian Burton ("Ordinary Love")
– "Alone": Bruce Broughton ("Alone Yet Not Alone")
– "Ona" (2013): Karen O ("The Moon Song")
 

Warto również nadmienić, że utwór "Ordinary Love", który powstał do filmu "Mandela: Long Walk to Freedom" ma na swoim koncie inną ważną nagrodę filmową – Złoty Glob. Zespół U2 odebrał go zaledwie kilka dni temu, o czym wówczas pisaliśmy.

Jeśli natomiast chodzi o same nominacje, najwięcej szans na Oscara mają filmy "American Hustle" i "Grawitacja". Niestety, w tym roku Polacy nie zostali nominowani w żadnej z kategorii. Osoby zainteresowanych najbardziej prestiżowymi nagrodami filmowymi odsyłamy TUTAJ (pełna lista nominowanych).

Uroczysta gala wręczenia Oscarów odbędzie się 2 marca.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także