Overkill na jedynym koncercie w Polsce

/ 7 marca, 2012

 

Overkill to kultowa formacja dla fanów thrash metalowych brzmień. Grupa ta od ponad 30 lat w niezmiennie doskonałej formie koncertuje i nagrywa nowe albumy. Formacja ta ma już na swoim koncie 15 studyjnych płyt, które zaliczane są w poczet thrash metalowych klasyków. W 1991 roku ukazał się krążek "Horrorscope", jeden z najlepszych albumów tej amerykańskiej grupy i thrash metalowy majstersztyk, który do dziś pozostaje niedościgłym wzorem dla wielu zespołów z tego gatunku muzycznego. Największy sukces zespół osiągnął za sprawą płyty, która ukazała się w 1993 roku, "I Hear Black", był to album, na którym Overkill większy nacisk położył na doom metalową stylistykę, krążek ten był też najwyżej notowanym albumem grupy na amerykańskiej liście bestsellerów. Ostatni studyjny album, "Ironbound" miał premierę w 2010 roku, uznany został za jeden z najlepszych albumów w dorobku zespołu i po raz pierwszy od 17 lat znalazł się w zestawieniu listy Billboard 200. 

27 marca ukaże się najnowszy album Overkill, "The Electric Age", który już zapowiadany jest jako krążek, który stanowi esencję stylu grupy, o odświeżonym brzmieniu. Album nagrany został w składzie: Bobby "Blitz" Ellsworth (wokal), Dave Link (gitara), D.D. Verni (bas), Derek Tailer (gitara) oraz Ron Lipnicki (perkusja).

Szczegóły:

14.10.2012 – Katowice, Mega Club

Początek koncertu: godz. 20.00 
Otwarcie bramek: godz. 19:00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu): 90/ 100 zł

Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl,  www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także