Ozzy Osbourne obchodzi 65. urodziny

/ 3 grudnia, 2013

Można z pełnym przekonaniem rzec, że gdyby nie Ozzy Osbourne nie byłoby muzyki metalowej. Dziś muzyk – nazywany przez niektórych Księciem Ciemności – obchodzi swoje 65. urodziny. Bez wątpienia ma co świętować, ponieważ rok 2013 był wyjątkowy dla niego i jego zespołu. Świetny album, obszerna trasa koncertowa, nagrody i wyróżnienia. No i należy również zwrócić uwagę na fakt, że mimo swojego trybu życia, Ozzy nadal trzyma się w zdrowiu.

John Michael Osbourne przyszedł na świat w 1948 roku w Birmingham. Pochodzi z robotniczej rodziny. Nie radził sobie w szkole, dlatego dość szybko rozpoczął pracę zarobkową. Wykonywał proste zawody. Nie przynosiło mu to jednak satysfakcji. W końcu zdecydował się spróbować swoich sił w muzyce. Nie miał żadnego doświadczenia i wykształcenia kierunkowego, ale mimo to został najbardziej rozpoznawalnym muzykiem metalowym w historii.

Największe sukcesy święcił z formacją Black Sabbath. Rozpoczął tę przygodę pod koniec lat sześćdziesiątych. Kolejne albumy przynosiły jemu i zespołowi coraz większą popularność. Nie brakowało  alkoholu i mocniejszych używek, ale mimo to zespół pozostawał w formie. Tak aż do końca lat siedemdziesiątych. Wtedy właśnie Ozzy spróbował swoich sił solo. Również odniósł spory sukces, nagrał wiele doskonale ocenianych albumów.

Ciągle jednak wracał temat powrotu do Black Sabbath. Kolejne próby nie przynosiły rezultatów. Często muzycy nie potrafili się porozumieć. Prawdziwe pojednanie nastąpiło dopiero w 2011 roku, kiedy trzech z czterech oryginalnych członków Black Sabbath postanowiło wejść razem do studia. Tak powstał opublikowany w tym roku album "13", który okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Muzycy z tej słynnej formacji już niedługo – bo w połowie przyszłego roku – odwiedzą nasz kraj. Zagrają w łódzkiej Atlas Arenie.

Czego życzymy Ozzy'emu w dniu jego urodzin? Przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. No i żeby pozostał na zawsze taki, jaki jest. W końcu niewielu jest muzyków, którzy przynajmniej raz w miesiącu zapewniają nam najbardziej oryginalne wiadomości. Czy jakiś muzyk prawie spalił swój dom podczas robienia kanapki?

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także