Ozzy Osbourne w jury prestiżowego konkursu

/ 11 sierpnia, 2011

Słynny amerykański konkurs dla talentów muzycznych, International Songwriting Competition 2011, właśnie wystartował. Zasady konkursu, regulamin oraz skład jury można znaleźć na oficjalnej stronie ISC. Warto jednak już teraz powiedzieć, że wśród osób oceniających twórczość znajdują się m.in. Ozzy Osborne, Tom Waits czy gitarzysta Jeff Beck.

Konkurs odbywa się rok rocznie i ma na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych twórców piosenek. Jest skierowany zarówno do amatorów, jak i osób posiadających już pewne doświadczenie w tej dziedzinie. International Songwriting Competition jest najbardziej prestiżowym tego typu konkursem na świecie. Poza pieniędzmi i nagrodami rzeczowymi (o łącznej wartości 150 tysięcy $), można również pokazać się znanym twórcom muzycznym i wytwórniom. Konkurs jest ogromną szansą na rozwój.

W zależności od kategorii, oceniane są takie elementy jak: kreatywność, oryginalność, tekst czy melodia. Wykonanie, jakość dźwięku i głosu nie są brane pod uwagę – jury zdaje sobie sprawę, że nie każdy dysponuje profesjonalnym sprzętem.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także