Ozzy Osbourne wyróżniony przez MTV

/ 13 października, 2014

Choć MTV Europe Music Awards odbędzie się dopiero 9 listopada w SSE Hydro w Glasgow, już teraz wiemy, kto zostanie wyróżniony poprzez wręczenie "Global Icon Award". Będzie to wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne. Nagroda przyznawana jest od 2010 roku i kolejno zdobywali ją: Bon Jovi, Queen, Whitney Houston i Eminem.

Jury zdecydowało, że w tym roku będzie to wokalista Black Sabbath, a złożyło się na to przynajmniej kilka czynników – przede wszystkim ogromny marketingowy i muzyczny sukces płyty "13", która pojawiła się w ubiegłym roku; Ozzy zapowiedział również, że wraz ze swoimi kolegami z zespołu nagrają jeszcze jeden album i wyruszą w pożegnalne tournée; na ten rok wokalista zapowiedział również publikację solowego wydawnictwa – "Memoirs of a Madman".

Bez wątpienia jest to również nagroda za całokształt twórczości, bo przecież Ozzy to postać nietuzinkowa, która miała niebagatelny wpływ na kształt muzyki rockowej. Niedawno wokalista zapowiedział, że nie przeraża go fakt, iż niedługo skończy 66 lat i – jeśli zdrowie pozwoli – będzie dalej aktywnie tworzył. Czego jemu i nam życzmy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także