Paweł Kukiz do Piersi: "Nie grajcie już nigdy moich kompozycji!"

/ 30 listopada, 2013

Niedawno zespół Piersi, już z nowym wokalistą, wystąpił w programie "Dzień Dobry TVN". Muzycy przygotowali urodzinowy tort w kształcie piersi i wręczyli go dwójce prowadzących – Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi. Występ w programie śniadaniowym nie spodobał się byłemu frontmanowi zespołu, Pawłowi Kukizowi.

Wyraz swojego niezadowolenia dał w serwisie Facebook. I choć nie ma praw do nazwy i utworów zespołu, wystosował apel do byłych kolegów:

Pewnie nie powinienem tego umieszczać… Ale…muszę. Ja wszystko przetrzymam- nazywanie faszystą, oszołomem, frustratem… Ale żeby z "Piersi", z mojego dziecka, kurwę zrobić… Zostawiłem Wam nazwę… Wszystko Wam oddałem… Jak możecie… Żeby AŻ TAK ??? Przecież wiem, że WY MACIE ŚWIADOMOŚĆ dlaczego Was zapraszają, dlaczego tak usilnie Was lansują… Są granice, Koledzy…. Grajcie swoje piosenki, ale tu i teraz proszę Was- NIE GRAJCIE JUŻ NIGDY MOICH KOMPOZYCJI! Wiem, ze zgodnie z prawem mozecie ale jesli choć odrobina HONORU w Was została ,proszę ! Zostawcie moje piosenki ! Macie Bałkanikę i wielki potencjał taneczno-rozrywkowy. Macie nazwę, mimo, że z pierwszego składu tylko basistę. Proszę….. Przecież doskonale, Dziadek, wiesz czego mi zyczą i co ze mna robią ci, którym 100 lat śpiewacie….

Paweł Kukiz, który był w zespole Piersi niemalże przez 30 lat, odszedł z grupy w połowie lutego tego roku. Muzyk sam podjął decyzję o odejściu, a jego koledzy z zespołu nie zrezygnowali z dalszej aktywności – znaleźli nowego wokalistę (Adam Asanow) i nagrywają nowe utwory. Paweł Kukiz natomiast występuje w nowym zespole o mało skomplikowane nazwie – Kukiz.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także