Perfect charytatywnie

/ 18 października, 2013

14 listopada legendarny zespół Perfect wystąpi w Klubie Stodoła z koncertem charytatywnym. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony będzie na działalność Fundacji Dzieci Ulicy, prowadzonej przez p. Morawską, żonę byłego perkusisty Perfectu – Wojciecha Morawskiego.

Grzegorz Markowski – wokalista zespołu Perfect – kiedy usłyszał o działalności i potrzebach Uniwersytetu Leśnego (w Ząbkach k. Warszawy), prowadzonego przez Fundację Dzieci Ulicy, powiedział: "jesienią zagramy koncert w Stodole i przekażemy wam pieniądze". Na pytanie, czy wie, że ambasadorem Fundacji jest Zbigniew Hołdys, odrzekł: "To bez znaczenia, zagramy i już, po prostu widzę, że warto!".

Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków zespołu Perfect oraz klubu Stodoła – zebrane zostaną środki na działalność Fundacji. Koncert poprowadzi Marek Sierocki, a w jego trakcie przewidziany jest występ perkusisty Wojtka Morawskiego – dawno nie widzianego na scenie jednego z założycieli Perfectu.

Dodatkowy dochód zostanie zebrany ze sprzedaży CD-cegiełek ze specjalnie nagraną przez zespół piosenką dla Dzieci Ulicy muz. D. Kozakiewicz, sł. B. Olewicz.

Poniżej tekst Zbyszka Hołdysa adresowany co prawda do ZAiKSu, ale ilustrujący akcję:

OŚWIADCZENIE I PROŚBA

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie utworów mojego autorstwa (muzyka, słowa) w trakcie koncertu charytatywnego na rzecz Fundacji Dzieci Ulicy z siedzibą w Ząbkach. Koncert odbędzie się w dniu 14 listopada 2013 w warszawskim klubie STODOŁA i jego głównym artystą/wykonawcą będzie zespół Perfect. Wszyscy artyści zrezygnowali z honorariów za ten koncert.

Losy Fundacji Dzieci Ulicy są mi bardzo bliskie, wiele lat temu byłem jednym z jej założycieli, przez kilka lat /jej prezesem i przewodniczącym rady fundacji. Dziś ta niewielka organizacja jest znakomicie prowadzona przez Lilę Morawską, charyzmatyczną panią Prezes, dzięki której fundacja nadal istnieje i prowadzi piękną działalność na jednym z najtrudniejszych odcinków: pomocy ludziom, którzy po różnych dramatach losowych i komplikacjach zdrowotnych przystosowują się do powrotu do normalnego życia. Regularnie pensjonariuszami ośrodka adaptacyjnego o nazwie „Uniwersytet Leśny” jest kilkadziesiąt osób, wiele z nich przebywa tu na pobycie wielomiesięcznym i póki co praktycznie ma tu swój dom.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, utrzymuje się wyłącznie z datków i dotacji, funkcjonuje we własnym obiekcie z budynkami, które trzeba remontować, ogrzewać, wyposażać – to są ogromne koszty jak na potrzeby tak małej fundacji i dla przeżycia kolejnej zimy tego rodzaju wsparcie jest niezbędne.

Stąd też moja gorąca prośba do kolegów z władz Stowarzyszenia o wyrażenie zgody na zwolnienie z opłat licencyjnych organizatorów koncertu – Fundację Dzieci Ulicy i Klub Stodoła. Będzie mi lżej na sercu, że mogłem im pomóc choćby w ten sposób.

Serdecznie pozdrawiam.

Zbigniew Hołdys

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także