Perkusista zagra 24-godzinny koncert

/ 18 czerwca, 2013

Już 19 czerwca Andrew W.K. zasiądzie za zestawem perkusyjnym i będzie próbował pobić rekord świata w grze bez przerwy. Plan zakłada, że muzyk będzie chciał grać równo 24 godziny. Rzecz dzieje się w związku z rozpoczynającą się niedługo ceremonią O Music Awards.

Oficjalne bicie rekordu odbędzie się w Retail Store w amerykańskiej miejscowości Oakley. Andrew W.K. zostanie wsparty przez kilku muzyków, którzy będą motywować go do energicznego grania na instrumencie. Sam zainteresowany wypowiedział się w sprawie bicia rekordu:

Gdy ludzie z O Music Awards powiedzieli mi pierwszy raz o biciu rekordu, czułem połączenie podniecenia i czystego strachu. Zacząłem zdawać sobie sprawę, że kilkugodzinne granie na perkusji to spore wyzwanie, a co dopiero gdy chce się to robić 24 godziny non-stop! To próba wytrzymałości, która zużyje mnie do samych granic.

Bicie rekordu rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 19 (czasu amerykańskiego). Wyczyn muzyka będzie można podziwiać za sprawą internetu na stronie OMusicAwards.com.

Trzeba przyznać, że Andrew W.K. podejmuje się naprawdę karkołomnej próby. Nie tak dawno pisaliśmy, że perkusiści mają kondycję zbliżoną do zawodowych piłkarzy (więcej na temat TUTAJ). Ciekawe, czy jakiś zawodnik byłby w stanie kopać piłkę przez 24 godziny bez przerwy? 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także