Peter Gabriel przyjedzie do Polski

/ 4 listopada, 2013

Legendarny muzyk, Peter Gabriel, wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie 12 maja 2014 roku. Bilety będą dostępne od 7 listopada 2013 na www.livenation.pl. Ceny biletów TUTAJ.

W rocznicę wydania multiplatynowego albumu "So" Peter Gabriel wyrusza w trasę wraz z zespołem, który towarzyszył mu przeszło 25 lat temu. Będziemy mieli okazję usłyszeć kultowy album "So" w całości.

Podczas rewelacyjnego "Back To Front" tournee, które rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku, Peter Gabriel zagrał ze wspaniałymi muzykami: basistą Tonym Levinem, gitarzystą Davidem Rhodesem, klawiszowcem Davidem Sanciousem i perkusistą Manu Katche – uczestniczącymi podczas tworzenia "So" 25 lat temu.

Peter Gabriel to muzyk z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem. Jest założycielem i współtwórcą sukcesu grupy Genesis. Jego kariera rozwinęła się jednak jeszcze bardziej, gdy zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej. Ma na swoim koncie wiele doskonałych albumów, z których zdecydowanie najwyżej ocenianym jest wspomniany "So" z 1986 roku. Ostatnim wydawnictwem muzyka jest krążek
"New Blood", na którym znalazły się orkiestrowe aranżacje największych przebojów z całego dorobku Gabriela. Ten album ujrzał światło dzienne w 2011 roku.

Ostatnio o muzyku pisaliśmy w kontekście filmowego projektu "Words With Gods", do którego Peter Gabriel przygotuje muzykę (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także