Petycja o usunięcie Down z festiwalu Download w Wielkiej Brytanii

/ 3 lutego, 2016

Pod koniec stycznia były wokalista zespołu Pantera (obecnie w Down i Superjoint) Phil Anselmo pokazał się z jak najgorszej strony. Podczas Dimebash kompletnie pijany wykrzykiwał „biała siła” i wykonywał kojarzący się nazistami gest (nagranie z tego niechlubnego występu zobaczyć możecie po kliknięciu w powyższy link). I choć potem przeprosił, nie wszyscy mu wierzą.

Czy Phil Anselmo poniesie jakąś karę (oprócz ostracyzmu części środowiska rockowego i metalowego)? W serwisie change.org pojawiła się właśnie petycja do organizatora brytyjskiego Download Festival, Andy’ego Coppinga.

Phil Anselmo bagatelizuje zdecydowany gest „białej siły”, który wykonał na scenie podczas Dimebash w zeszłym tygodniu. Anselmo śpiewał klasyk Pantery „Walk” ku czci zmarłego kolegi Dimebaga Darrella Abbotta w Lucky Strike Live w Hollywood w Kalifornii 22 stycznia. Gdy schodził ze sceny, wykonał nazistowskie powitanie. Krzyczał „biała siła” i wykonał gest, lecz od tego czasu twierdzi, że miał na myśli picie białego wina i „wewnętrzny żart” (jasne!). Wideo na YouTube skomentował z konta swojej wytwórni HouseCore Records: „OK, ludzie, tak zrobiłem, ale kurcze, żartowałem. A ten »wewnętrzny żart wieczoru« pojawił się dlatego, że piliśmy pieprzone białe wino, ha ha ha…”.

Pokażmy wszyscy razem Philowi, że mamy dość rasistowskich gadek i nazistowskich pozdrowień. Usuńmy go ze składu Download Festival 2016, dość znaczy dość! Przynosi wstyd metalowej społeczności.

Nie wiemy, czy organizatorzy imprezy wezmą pod uwagę ten apel. Dotychczas pod petycją podpisało się 720 osób. Download Festiwal w Donington Park w Leicestershire odbędzie się 10–12 czerwca 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także