Phil Rudd o powrocie do AC/DC: Dajcie mi 5 minut z Angusem

/ 12 sierpnia, 2015

Phil Rudd jest naprawdę zdeterminowany, by po przygodach z sądem i aresztem domowym odzyskać pracę. Magazyn „Rolling Stone” opublikował rozmowę z nim. Czy jest ciągle w AC/DC?

Ja i wszyscy inni tak mówią, ale nie potwierdza tego Angus. Nie chcę powiedzieć czegoś, co by go zdenerwowało. Dawaliśmy czadu z Angusem i on wie, że jeśli byłby w zespole, byłoby lepiej. Wiem, że on to wie, ponieważ udowodniłem to już wcześniej. Dajcie mi 5 minut z nim sam na sam i odzyskam pracę. Obiecuję. Pracuję nad sobą, zrobiłem rzeczy, których nie powinienem. Każdy z nas nosi jakiś krzyż.

Na łamach czasopisma perkusista opowiedział również o tym, jak na przyjęciu zdenerwował się na wydawcę swojej solowej płyty „Head Job” i jak to wszystko potoczyło się w złym kierunku.

Czekamy na rozwój sytuacji. Menedżer AC/DC nie wyklucza jego powrotu do zespołu, łatwo z pewnością nie będzie. Rudd na pewno nie zagra z zespołem podczas koncertów w kraju jego zamieszkania, w Nowej Zelandii w grudniu tego roku.

W minioną niedzielę nowozelandzka telewizja wyemitowała obszerny program z Philem Ruddem. Perkusista w „3D” szczerze opowiedział o swoich błędach i ich naprawie. Powtórzył tam, że jest przekonany, że jego miejsce jest w AC/DC.

 

Przygody Phila Rudda w ostatnich miesiącach prawdopodobnie znają już wszyscy. Gdybyście jednak jakimś przypadkiem przegapili tę historię, oto jej skrót:

Muzyk został aresztowany w listopadzie 2014 roku. Oskarżony został o grożenie śmiercią i posiadanie narkotyków. Chciał zabić swojego agenta i jego córkę z powodu niskiej sprzedaży jego solowej płyty „Head Job”, która ukazała się w sierpniu zeszłego roku. Oskarżony na a początku nie przyznawał się do winy, lecz zmienił zeznania w kwietniu tego roku.

Prawdopodobnie perkusista nie odczuwał szczerej skruchy, a liczył po prostu na łaskawość sądu i na to, że nie trafi za kratki. 9 lipca 2015 roku sąd był łaskawy: zaznaczył, że Phil Rudd potrzebuje pomocy w związku ze swoim uzależnieniem i zarządził 8-miesięczny areszt domowy. Mimo dość łagodnej kary muzyk nadal nie za bardzo chciał się ustatkować.

W drugiej połowie lipca Phil Rudd został ponownie aresztowany. Miał złamać zasady 8-miesięcznego aresztu domowego (a dokładnie zakaz spożywania alkoholu). 3 sierpnia 2015 roku były muzyk AC/DC oświadczył, którym nie przyznaje się do winy. Sędzia przesłucha perkusistę w tej sprawie ponownie dopiero 24 listopada.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także