Pierwsza gwiazda Gitarowego Rekordu Guinnessa

/ 25 lutego, 2015

1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu "niemożliwego" dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy znakomity Hendrix Project.

Thanks Jimi Festival już od 13 lat gromadzi w stolicy Dolnego Śląska tysiące fanów gitary. W zeszłym roku na wrocławskim Rynku pojawiło się ich dokładnie 7 344. W tym roku pomysłodawca imprezy – Leszek Cichoński planuje tę liczbę przebić, zapraszając do Wrocławia m.in. słynnego brytyjskiego skrzypka, w którego rękach skrzypce zabrzmią z mocą najlepiej nagłośnionej elektrycznej gitary.

Nigel Kennedy to artysta zaskakujący i rewolucyjny. Otrzymał znakomite wykształcenie muzyczne, ucząc się gry na skrzypcach u samego Yehudi Menuhina, a następnie w Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W 1980 zadebiutował z orkiestrą Filharmoników Berlińskich, a w 1987 z Filharmonikami Nowojorskimi. Jego płyta z Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedający się utwór muzyki klasycznej wszech czasów. 

Hendrix Projekt został okrzyknięty przez brytyjski dziennik the Guardian "wstrząsająco intensywnym" i "niezwykle imponującym". Elektryczne skrzypce Nigela Kennedy'ego, bass Tomasza Kupca, gitary w rękach Douga Boyle i Juliana Buschbergera oraz instrumenty perkusyjne Ophry Robinsona i Adama Czerwińskiego wyczarowują nową, jazzującą jakość utworów Hendrixa.

Połączenie jej z unikalnym talentem i znakomitym kontaktem Nigela Kennedy'ego z publicznością, tworzą podczas występów Hendrix Projekt niesamowitą atmosferę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także