Pierwsza kołysanka od Roberta Planta

/ 24 czerwca, 2014

Robert Plant, który głośno i wyraźnie powiedział, że nie przewiduje powrotu Led Zeppelin, skupia się na swojej karierze solowej. Od wielu lat nie ukrywa, że to będzie jego jedyny sposób na artystyczne doskonalenie. Wszyscy, którzy oczekiwali, że nowy album legendarnego wokalisty ich zaskoczy mogą poczuć się usatysfakcjonowani.

Album o nieco przewrotnym tytule "lullaby and… The Ceaseless Roar" pojawi się co prawda dopiero 9 września, ale właśnie zaprezentowano utwór pochodzący z tego wydawnictwa. Nosi on tytuł "Rainbow" i można go znaleźć w serwisie YouTube:

Po dwóch albumach solowych, na których znalazły się przede wszystkim covery, Robert Plant postanowił zaprezentować swój autorski materiał, który przygotował z nowym zespołem – The Sensational Space Shifters. Muzycy przygotowali w sumie jedenaście kompozycji, których tytuły również zostały zaprezentowane:

01. Little Maggie
02. Rainbow
03. Pocketful of Golden
04. Embrace Another Fall
05. Turn It Up
06. A Stolen Kiss
07. Somebody There
08. Poor Howard
09. House of Love
10. Up on the Hollow Hill (Understanding Arthur)
11. Arbaden (Maggies Babby)

Już jakiś czas temu Robert Plant zdradził, że jego nowy album będzie bogaty w liczne, nietypowe dla muzyki rockowej wpływy. Wspominał o zachodnioafrykańskich dźwiękach, o Jamajce i w końcu o zespole Massive Attack. Próbka w postaci utworu "Rainbow" pokazuje, że to może być znakomita płyta. Czekamy na więcej!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także