Pierwsze reedycje płyt Led Zeppelin w tym roku

/ 3 stycznia, 2014

W połowie listopada pisaliśmy o ambitnych planach Jimmy'ego Page'a, który chciał opublikować wszystkie płyty z dorobku Led Zeppelin. Każde wydawnictwo miało zostać wzbogacone o rzadkie lub niepublikowane dotychczas materiały. Wygląda na to, że muzyk dotrzyma słowa – na razie pewne jest, że w 2014 roku zostaną opublikowane trzy wznowienia "Led Zeppelin I", "Led Zeppelin II" i "Led Zeppelin III".

Jest to o tyle zła wiadomość, że z poprzednich zapowiedzi wynikało, że wszystkie albumy zostaną wydane jednocześnie i będzie je można kupić w zestawie. Ostatnie doniesienia jednak wskazują, że każdy album będzie wydawany osobno, w odpowiednich do promocji odstępach czasu. Jest to prawdopodobnie spowodowane wymaganiami, które postawiła wytwórnia Atlantic Records.

Jimmy Page przyznał również na swojej stronie internetowej, że przygotowuje do publikacji własne utwory i archiwalne materiały. Te również powinny ujrzeć światło dzienne w rozpoczętym niedawno roku. Nie wiadomo jednak, o jakich materiałach pisze popularny gitarzysta.

Warto również przypomnieć, że jakiś czas temu Robert Plant wspominał, że odnalazł nieco premierowego materiału z czasów funkcjonowania Led Zeppelin. Nie wiadomo na razie, czy te utwory ujrzą światło dzienne w postaci osobnego wydawnictwa.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także