Pierwszy wokalista AC/DC napisze książkę o początkach zespołu

/ 4 sierpnia, 2015

AC/DC w listopadzie 1973 roku założyli bracia Malcolm i Angus Young. Do współpracy zaprosili basistę Larry’ego Van Kriedta, perkusistę Colina Burgessa i wokalistę Dave’a Evansa. Mimo że żaden z nich nie pozostał w zespole nawet roku, ten ważny – swoim zdaniem – czas w historii grupy postanowił przypomnieć ostatni z wymienionych muzyków. Podczas programu „The Australian Rock Show” ujawnił:

Następną rzeczą do napisania w moim kalendarzu jest… To zabawne, że jednak z ostatnich książek o AC/DC nie mówi o początkach AC/DC. Bez tych pierwszych dwunastu miesięcy od narodzin zespołu historia jest niepełna. Nie może tak być. Fani chcą wiedzieć dokładnie, co się działo w tych pierwszych dwunastu miesiącach. W związku z tym przymierzam się do napisania książki.

Wokalista uważa, że fani grupy na całym świecie bez niej nie będą mieli pełnego obrazu. Ktoś w końcu musi opowiedzieć historię Colina Burgessa i Larry’ego Van Kriedta. Podobno nie chodzi tylko o Dave’a Evansa, którego już we wrześniu 1974 zastąpił Bon Scott.

Jeszcze zanim to się stało, AC/DC z Evansem zarejestrował utwór „Can I Sit Next to You Girl?”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także