Pink Floyd na winylach już w styczniu

/ 18 grudnia, 2016

Obydwa tytuły nie były dostępne na nośniku winylowym od ponad 20 lat. Teraz pojawią się na 180-gramowych krążkach analogowych w wersjach zremasterowanych z oryginalnych taśm i dokładnie odtworzoną szatą graficzną pierwszych edycji.

Starszym z tytułów jest wydany w 1983 roku, podwójnie platynowy w USA i numer jeden na brytyjskiej liście – „The Final Cut”. Materiał ukazał się w czasie apogeum rządów Margaret Thatcher i trwającej wojny z Argentyną o Falklandy. Napisany w całości przez Rogera Watersa album jest wydawnictwem koncepcyjnym o wydźwięku antywojennym. Nagranym bez udziału klawiszowca Richarda Wrighta. Była to jednocześnie ostatnia płyta Pink Floyd nagrana z Watersem, który w 1985 roku odszedł z grupy.

Wyprodukowany przez słynnego Boba Ezrina „A Momentary Lapse Of Reason” z 1987 roku otwiera okres w karierze Pink Floyd, w którym główną rolę odgrywał David Gilmour, będący współproducentem płyty. Zmienił się styl muzyki zespołu, więcej było sampli, automatów perkusyjnych, zaś piosenki stały się bardziej przyjazne radiowej antenie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także