Pink Floyd: 18-latek autorem okładki "The Endless River"

/ 2 października, 2014

Chyba cały świat muzyki rockowej już wie, że nowe wydawnictwo Pink Floyd zatytułowane "The Endless River" pojawi się w sprzedaży 10 listopada. Zespół zaprezentował już dwa krótkie fragmenty pochodzące z tej właśnie płyty, zaprezentowano również okładkę. Jak się właśnie okazało, jej autorem jest… 18-letni Ahmed Emad Eldin z Egiptu. Trzeba przyznać, że młody grafik wykonał wspaniałą pracę i doskonale dopasował dzieło do tematu przewodniego – przypomnijmy, że krążek to hołd dla zmarłego Ricka Wrighta.

Młody student (farmacji!) przyznał w wywiadzie dla VICE, że jest samoukiem, a tworzenie grafiki rozpoczął w wieku 13 lat, gdy obejrzał jedną z prac w internecie. Zaznaczył, że znał wcześniej inne okładki Pink Floyd.

A co go inspirowało przy tworzeniu tej do "The Endless River"?

Każdy projekt ma swoje wymagania. Ta inspiracja przyszła do mnie, gdy rozmyślałem o życiu, naturze i tym, co jest gdzieś poza światem – czymś, co nakreśla nam nowe ograniczenia.

Okładka przygotowana przez Ahmeda na pewno zyska uznanie wśród miłośników grupy Pink Floyd i osób, które po prostu cenią prostotę i przekaz.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także