Plejada gwiazd na płycie Alice Coopera

/ 22 kwietnia, 2015

Już kilka tygodni temu pisaliśmy, że Alice Cooper szykuje coś wyjątkowego – nawiązał bowiem współpracę z Paulem McCartneyem, Johnnym Deppem czy Joe Perrym. Wówczas wiedzieliśmy tylko, że ci wszyscy muzycy wzięli udział w jednym projekcie i postanowili przygotować album, a wszystko miało zostać podpisane "The Hollywood Vampires".

Tak się stanie, ale okazuje się, iż odpowiedzialnym za całe to wielkie zamieszanie jest Alice Cooper i będzie to jego album, do prac nad którym zaprosił wspomnianych (i wielu innych) muzyków. Wydawnictwo będzie zawierało przede wszystkim covery, choć jeden z premierowych utworów Cooper przygotował ze wspomnianym Deppem.

Nieco więcej muzyk zdradził w wywiadzie dla Billboard:

Album jest gotowy. Jest miksowany i będzie gotowy do opublikowania, co mnie niezmiernie cieszy. Jestem dumny z nagranego materiału, cieszy mnie, że poajwili się na nim McCartney, Zak Starkey, Dave Grohl czy Brian Johnson. Będą jednak robić rzeczy, których byście się po nich nie spodziewali i to będzie super.

Alice Cooper nie zdradził jeszcze tytułu wydawnictwa, nie powiedział również, kiedy możemy się go spodziewać. Nieoficjalnie mówi się jednak, że płyta pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także