Podano szczegóły związane z nowym albumem Megadeth!

/ 10 sierpnia, 2011

Co najważniejsze, trzynasty już album zespołu Megadeth zostanie wydany 1 listopada bieżącego roku, nakładem wytwórni Roadrunner Records. Album „TH1RT3EN” ma nawiązywać swoją tematyką do poprzedniego, czyli wydanego w 2009 „Endgame”.

Dumy przed wydaniem płyty nie ukrywa lider zespołu, Dave Mustaine. Uważa, że jest ona ukoronowaniem wszystkich lat, które poświęcił na rozwój muzyczny zespołu Megadeth. Zdradził, że właśnie na tej płycie udało mu się osiągnąć stany emocjonalne, o których istnieniu nawet nie wiedział. To właśnie czyni ten album wyjątkowym. Ważny w kontekście muzycznym jest również powrót basisty Dave’a Ellefsona, który grał z zespołem w latach 1983-2002 i był jednym z jego założycieli.

Nazwa „TH1RT3EN” wzięła się przede wszystkim z tego, że jest to właśnie trzynasty album wydawany przez Megadeth. Jak sugeruje wokalista zespołu, nie bez znaczenia jest również fakt, że on sam urodził się 13 września.

Ciekawostką jest fakt, że utwór „Never Dead” jest inspirowany grą wideo, o tym samym tytule, która ma zostać wydana w 2011 roku. W albumie znajdzie się również kawałek „Sudden Death”, który jednocześnie został dostosowany do gry „Guitar Hero”.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także