Pojawi się płyta z solowymi utworami Kurta Cobaina

/ 4 maja, 2015

Brett Morgen, reżyser filmu dokumentalnego "Kurt Cobain: Montage Of Heck", przyznał w niedawnym wywiadzie dla Bedford + Bowery, że w tym roku na rynku pojawi się wydawnictwo zawierające solowe dokonania wokalisty Nirvany. Okazało się bowiem, że w prywatnych archiwach muzyka znajduję się setki godzin nieznanych, solowych utworów, które powinny ujrzeć światło dzienne.

Wiadomo, że część z nich pojawiła się jako ścieżka dźwiękowa w filmie "Kurt Cobain: Montage Of Heck", ale jest tego znacznie więcej. Tyle, żeby powstało pierwsze solowe wydawnictwo Kurta Cobaina. Oddajmy głos wspomnianemu wyżej Morgenowi:

Wiedziałem, że znajdę tam sporo jego prywatnych rzeczy, ale nie spodziewałem się aż tylu materiałów dźwiękowych. Otwieram pudło i widzę 108 kaset magnetofonowych, które zawierały około 200 godzin nigdy niepublikowanych utworów.

Gdy zapoznano się z tym materiałem uznano, iż powinien on zostać opublikowany. Podjęto decyzję, że powstanie solowe wydawnictwo Cobaina, które powinno ujrzeć światło dzienne już latem tego roku. Nie zdradzono na razie więcej szczegółów dotyczących tego wydawnictwa.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także