Pomodlą się przed koncertem Behemotha w Łodzi

/ 3 października, 2014

Dziś ma odbyć się koncert grupy Behemoth w łódzkim klubie Wytwórnia w związku z Polish Satanist Tour 2014. Ma to być drugi koncert z dziewięciu zaplanowanych przez zespół Adama "Nergala" Darskiego. Choć na takie wydarzenia nie wybierają się raczej przypadkowe osoby, fundacja Życie uznała, iż powinna interweniować i w ogóle nie dopuścić do koncertu kontrowersyjnego zespołu w Łodzi. Do akcji dołącza się również Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, a przedstawiciele obu organizacji… będą modlili się przed klubem Wytwórnia. Wszystko zacznie się o 17:30.

Poza modlitwą, jak donosi portal MM Łódź, fundacja Życie wysyła pisma o odwołanie koncertu grupy Behemoth. Teksty drogą e-mailową otrzymują osoby związane z klubem Wytwórnia, przedstawiciele Łódzkiego Domu Kultury, czy Muzeum Miasta Łodzi. Zdaniem fundacji jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest bezzwłoczne odwołanie występu polskiego zespołu.

Oto fragment owego pisma:

Koncerty Behemotha są znane z demonicznej atmosfery i bluźnierczego przekazu. „Normą” jest darcie Biblii przez lidera zespołu, picie przez niego „krwi” z kielicha mszalnego etc. Teksty utworów zespołu szydzą z wartości chrześcijańskich, zachęcają do oddawania czci szatanowi, ale przede wszystkim są pochwałą mordów, nawołują do przemocy i nienawiści: 

„Chwała mordercom Wojciecha” 
„dzisiaj ścinamy głowę Watykanu” 
„my jesteśmy (…) waszym piekłem, naszym ukojeniem” 
„chrześcijanie do lwów” 
„przybywa Lucyfer / Jedzie na skrzydłach wiatru / Otwiera bramy starożytnych miast / Doprowadza nas do wiecznej rozkoszy” 
„Głosie aeonu / Aniele Diabelski / Módl się za nami Lucyferze”.

Nie ma żadnych informacji dotyczących odwołania dzisiejszego koncertu. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także