Powrót Oasis coraz bardziej realny

/ 21 kwietnia, 2015

Wiadomo nie od dziś, że brytyjski zespół Oasis przestał funkcjonować, ponieważ bracia Noel i Liam nie potrafili się porozumieć. Choć po 2009 roku zajęli się własnymi projektami muzycznymi, nigdy nie udało im się osiągnąć podobnego sukcesu, jak w latach 90. Choć obaj byli pytani o powrót zespołu wielokrotnie, zawsze odpowiadali wymijająco i żartobliwie. Nigdy nie byli przekonani, czy będzie to właściwy krok.

Jeśli jednak wierzyć doniesieniom brytyjskiego dziennika The Mirror, muzycy są na dobrej drodze do porozumienia. Źródło, na które powołali się dziennikarze, przekazało bowiem następującą informację:

Jest zbyt wcześnie, żeby mówić o szczegółach, ale Noel i Liam znów są w dobrych relacjach i chcą wrócić do współpracy. Nic nie zostało jeszcze podpisane, ale ich porozumienie można nazwać "dżentelmeńską umową". W końcu są rodziną i wszystko, co wydarzyło się w przeszłości, można naprawić – są obecnie bardzo zżyci zważywszy na okoliczności.

Zdaniem wspomnianego informatora, do ewentualnego powrotu ma dojść nie wcześniej, niż w 2016 roku. Nie wiadomo na razie, czy grupa Oasis miałaby pojawić się na scenie, w planach jest również nagranie nowego wydawnictwa.

Dyskografię zespołu zamyka opublikowany w październiku 2008 roku album "Dig Out Your Soul".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także