Pożegnalny koncert wokalisty Queen na DVD

/ 26 czerwca, 2013

Osoby, które choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką wiedzą, co wydarzyło się 20 kwietnia 1992 roku. To właśnie wtedy zagrano koncert na stadionie Wembley. To właśnie wtedy cały muzyczny świat oddał hołd zmarłemu kilka miesięcy wcześniej Freddiemu Mercuremu. To właśnie wtedy, i tylko wtedy, mieliśmy okazję do zobaczenia tylu muzycznych sław w jednym miejscu.

Teraz, za sprawą Eagle Rock Entertainment, światło dzienne ujrzy wydawnictwo "The Freddie Mercury Tribute Concert", które będzie zawierało trzy płyty DVD lub jedną SD Blu-Ray. Premiera 3 września. Obraz z koncertu zostanie powiększony, na płytach znajdzie się nieskompresowany dźwięk najwyższej jakości. Wydawca podjął się również całkowitego remasteringu ścieżki dźwiękowej. To pierwszy raz, gdy wspomniany koncert trafi w całości na DVD i Blu-Ray.

Przypomnijmy, że "The Freddie Mercury Tribute Concert" został podzielony na dwie części. W pierwszej pojawiły się m.in. zespoły Metallica, Def Lepard, U2, czy Guns N’ Roses, które zagrały swoje największe przeboje. W drugiej natomiast zaprezentowano największe przeboje formacji Queen, a na scenie – obok członków brytyjskiego zespołu – pojawili się znakomici goście: Tony Iommi, Robert Plant, David Bowie, Axl Rose, czy Elton John.

72 tysiące biletów na koncert wyprzedało się w przeciągu dwóch godzin. Szacuje się, że koncertu słuchało (w radiu lub telewizji) około 2 miliardów osób na całym świecie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także