Premiera nowej płyty zespołu Proletaryat

/ 13 kwietnia, 2015

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Po ponad dwudziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl. Od samego początku, poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem.

Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych, zdeklarowanych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi to się udało.

Płyta "Oko za oko" to idealny przykład tego, jak doskonale brzmi Proletaryat w roku 2015.
W takich piosenkach jak "Nie wyrażam zgody", "Inny ktoś" czy "Skazani" Oley jak zwykle bezpardonowo komentuje rzeczywistość i wyraża opinie, które wszystkim są bliskie, ale nie każdy ma odwagę głośno je wyartykułować.

To zasługa zarówno dobrych kompozycji jak i starannej produkcji, nad którą czuwali sami muzycy, czyli Tomasz "Oley" Olejnik (wokal) Dariusz "Kacper" Kacprzak (gitara basowa), Witek Daraszkiewicz (gitara) oraz Robert "Mały" Hajduk (perkusja). Album dostępny w sklepach muzycznych od 13 kwietnia 2015 roku.

Lista utworów:

01. Teraz, albo nie
02. Nie wyrażam zgody
03. Oko za oko
04. Inny ktoś
05. Every day, every day
06. Tyle słów
07. Skazani
08. Jeden gram
09. Tlen
10. Labirynt

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także