Queen Symfonicznie: wystąpią Igor Gwadera i Mariusz Ostrowski

/ 11 października, 2013

Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 r. w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen.  Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na pięć koncertów projektu Muzyka Queen Symfonicznie:

– Kielce; Kieleckie Centrum Kultury, (pl. S. Moniuszki 2B), 19.10.2013 r. (sobota), godz. 19:00;

– Szczecin; Opera na Zamku, (ul. Energetyków 40), 10.11.2013 r. (niedziela), godz. 18:00 (gościnnie wystąpi Igor Gwadera);

– Poznań; Aula UAM, (ul. Wieniawskiego 1), 23.11.2013 r. (sobota), godz. 19:30 (gościnnie wystąpi Igor Gwadera);

– Zielona Góra; Aula UZ, (ul. Podgórna 50), 24.11.213 r. (niedziela), godz. 18:00 (gościnnie wystąpi Igor Gwadera);

– Lublin; Aula Collegium Maius UM, (ul. Jaczewskiego 4), 8.12.2013 r. (niedziela), godz. 18:00.

Na scenie obok filharmoników pojawi się prawdziwy rockowy "wymiatacz" – Igor Gwadera. Mimo swoich piętnastoletni lat jest już dziś nazywany polskim Jimim Hendrix'em. Igor został doceniony również za granicą – właśnie pracuje nad nową płytą. Tym razem jednak z czołówką amerykańskich i brytyjskich muzyków hard rockowych.

Organizatorem koncertów  jest Agencja Artystyczna Monolit. Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w lokalnych punktach oraz na portalach abilet.pl, bilet24.pl, bilety.fm,  i www.ticketpro.pl (punkty stacjonarne: salony empik, media markt, saturn i in.). Zamówienia grupowe najlepiej kierować bezpośrednio do organizatora: www.monolit-art.pl, tel.: 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions".

Organizator koncertu – Agencja Artystyczna Monolit – działając w porozumieniu z Fabryką Równości informuje, że każdy kto okaże Queerkartę otrzyma 10 % rabat na zakup biletu. Oferta ważna na wszystkie koncerty Queen Symfonicznie organizowane przez Agencję Monolit. Ze względu na popularność wydarzeń nie gwarantujemy zakupu biletów w dniu koncertu, prosimy zgłaszać rezerwacje  na adres email: monolit-art@wp.pl.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także