Queen zamierza opublikować nowy album

/ 11 września, 2013

Nie tak dawno pisaliśmy o planowanej publikacji albumu z utworami wykonanymi przez Freddiego Mercury'ego i Michaela Jacksona (więcej TUTAJ). To wydawnictwo rzeczywiście niedługo powinno ujrzeć światło dzienne, ale możliwe, że w poszerzonej formie.

Zdaniem Briana Maya, bardzo prawdopodobne jest wydanie albumu Queen zawierającego tylko i wyłącznie niepublikowane dotychczas utwory. Gitarzysta zdradził, że udało się znaleźć archiwalne nagrania, które pochodzą z 1991 roku, czyli ostatniej wspólnej sesji muzyków, podczas której powstał album "Made in Heaven". Wymagają one jednak dokończenia.

Brian May mówił:

Myśleliśmy, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości, nad którymi można było jeszcze popracować, ale wiele rzeczy wyszło ostatnio na jaw, o których zwyczajnie zapomnieliśmy. Pomijając oczywiście ten materiał Freddiego i Michaela Jacksona.

Kilka tygodni temu pomyśleliśmy: może nie powinniśmy pracować nad tymi urywkami, może powinniśmy stworzyć cały album? I tak może się stać.

Pewne jest, że muzycy z zespołu Queen będą musieli jeszcze popracować nad tym archiwalnym materiałem. Zagraniczne media sugerują, że na zapowiedzianym przez Maya albumie mogą znaleźć się również niepublikowane dotychczas duety Mercury'ego z Davidem Bowie, Rodem Stewartem, czy Andym Gibbem.

Brian May dodał na koniec, że powinniśmy "dostać coś do słuchania" już za dwa miesiące.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także