Queen: "Adam Lambert to dar niebios"

/ 3 października, 2013

Wielu fanów zespołu Queen nadal nie wyobraża sobie tej formacji bez Freddiego Mercury'ego. Jednak Brian May i Roger Taylor poradzili sobie z brakiem tego niezwykłego wokalisty zastępując go Adamem Lambertem. Jedni fani to zaakceptowali, inni aż do dziś nie mogą się pogodzić z takim obrotem spraw.

Jednak obaj muzycy grupy Queen przekonywali w wywiadzie dla iHeartRadio, że współpraca z Lambertem to dla nich niezwykłe doświadczenie:

May: On jest niezwykły. Najlepszym dowodem na to jest jego głos. To jest głos jeden na miliard. Adam potrafi robić takie rzeczy, których ja nigdy wcześniej w swoim życiu nie słyszałem. Uważam, że mamy szansę na robienie wielkich rzeczy z Adamem Lambertem. On idealnie do nas pasuje, jest darem niebios. Miło się z nim współpracuje (…) Pewnie to by się nie udało z miliardem innych ludzi, ale akurat z nim wszystko się układa. To nie tylko wygodne i miłe, ale ona stawia sobie pewne wyzwania – intepretuje utwory, sprawia, że brzmią nieco inaczej.

Taylor: Gdy zrobiliśmy krótką trasę koncertową po Europie w zeszłym roku z Adamem, to widać było, że jest niesamowity. Jest wspaniałym interpretatorem naszych utworów, ma doskonałą prezencję na scenie i naprawdę dobrze mi się z nim pracuje.

Przypomnijmy, że muzycy z zespołu Queen zapowiedzieli publikację nowego albumu. Co jednak ciekawe, usłyszymy na nim głoś Freddiego Mercury'ego. Brian May przyznał, że udało mu się znaleźć archiwalne nagrania, z których mogą powstać nowe utwory (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także