Queens of the Stone Age planuje powrót na dobre

/ 3 października, 2015

Basista Queens of the Stone Age, Michael Shuman, w marcu tego roku na łamach „NME” ogłosił, że zespół robi sobie przerwę. Muzycy potrzebowali odpoczynku po dwuletniej trasie koncertowej promującej album „…Like Clockwork”.

Mimo to niedługo później zgodzili się zagrać tej jesieni na słynnym festiwalu w Rio de Janeiro. Czyżby zmienili zdanie? Udzielenia odpowiedzi podjął się gitarzysta Dean Fertita w magazynie „Billboard”. Co prawda wywiad oscylował głównie wokół jego innego zespołu – The Dead Weather i ich nowej płyty „Dodge & Burn” (w sklepach od 25 września 2015 roku), ale padło też kilka słów o QOTSA. Dlaczego „I Feel Love (Every Million Miles)” z tego krążka nie będzie można usłyszeć na żywo?

Kalendarze. The Kills pracuje nad nowym nagraniem, Queens of the Stone Age powraca, City and Colour również. A Jack potrzebuje trochę czasu. Wszyscy kochamy grać. Oczywiście najbardziej lubimy grać. Może któregoś dnia, ale na pewno nie w najbliższej przyszłości.

Okazuje się, że teraz to The Dead Weather robi sobie przerwę, a Queens of the Stone Age wznawia prace nad nową płytą. Oby tylko frontmana Josha Homme’a nie pochłonął za bardzo najgłośniejszy film niemy „Gutterdämmerung”.

Poniżej znajdziecie wspomniany wyżej cały, godzinny koncert QOTSA na tegorocznym festiwalu Rock in Rio w Brazylii.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także