Queens of the Stone Age w tym roku zacznie nagrywać

/ 15 lipca, 2016

W czerwcu tego roku Josh Homme, ku uciesze fanów Queens of the Stone Age, poinformował, że muzycy mają coś nowego w planach. Teraz potwierdza to Troy Van Leeuwen.

Zdecydowanie chodzi o nową płytę. Gitarzysta w programie „2 Hours with Matt Pinfield” mówił:

Zaczęliśmy już rozmowa o tym, co zagramy na kolejnym albumie Queens. Pojawia się tysiące pomysłów. Zamierzamy nagrać je przed końcem tego roku.

Po premierze poprzedniej płyty panowie zajęli się innymi projektami. Troy z muzykami Mastodona i At the Drive-In stworzył Gone is Gone (pod tym linkiem posłuchać możecie ich dwóch utworów), a Josh Homme razem z Iggy Popem nagrał płytę „Post Pop Deppresion” (prawdopodobnie ostatnią w karierze starszego artysty), m.in. z utworami „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz „Sunday”. Teraz cieszą się z powrotu do QOTSA.

Jesteśmy podekscytowani pracą nad następcą „…Like Clockwork”, albumem, który był dla nas bardzo, bardzo ważny. Był taki, gdyż bardzo ciężko go było stworzyć. Postaramy się, by tym razem było inaczej. Chcemy, by było to proste.

Josh Homme we wcześniej rozmowie podkreślał, że wracają w tym składzie, co ostatnio. Na nagraniu raczej nie usłyszymy basisty Nickiego Oliveri, chyba że gościnnie w jednym, może dwóch numerach.

A na razie posłuchajcie jeszcze „My God is the Sun” z wciąż ostatniego krążka.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także