RPWL w zagra teatrze.

/ 20 grudnia, 2012
Poza Alchemy, tego dnia wystąpi także Paul Menel, który wraz ze swoim zespołem wykona w całości jeden z najlepszych album w karierze formacji IQ – Nomzamo. Ponad na deskach Teatru Śląskiego wyspąpi RPWL.

RPWL to niemiecki zespół, którego muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka. Na ich płytach znajdziemy błyskotliwe kompozycje, chwytliwe melodie, dojrzałe i intrygujące brzmienie! To prawdziwy prog-rock z klasą – współczesny lecz nawiązujący przy tym do dobrych tradycji gatunku! W ich muzyce słychać ducha Pink Floyd i od grania coverów właśnie tego zespołu, RPWL rozpoczął w 1997 roku swoją karierę. Bardzo szybko muzycy wypracowali jednak swój własny, rozpoznawalny styl czego dowodzą wydane znakomite studyjne płyty: God Has Failed (2000), Trying To Kiss the Sun (2002), Stock (2003), World Through My Eyes (2005), 9 (2007), The RPWL Experience (2008), The Gentle Art Of Music (2010). Najnowszą płytą w dyskografii RPWL jest Beyond Man And Time z 2012 roku i właśnie na tej płycie skoncentruje się zespół podczas występu w Teatrze Śląskim. Jak zapowiada zespół będzie to ostatnie koncertowe wykonanie płyty Beyond Man And Time w całości! Koncert formacji RPWL zostanie tego wieczoru zarejestrowany i w późniejszym wydany przez Metal Mind Productions w formie wydawnictwa DVD.
Zespół RPWL wystąpi w Teatrze Śląskim już po raz drugi. Owocem ich poprzedniego, niezwykle emocjonującego koncertu, który miał miejsce w 2009 roku w ramach festiwalu Progrock, było znakomite DVD zatytułowane The RPWL Live Experience. Zapewne i tym razem zespół dostarczy nam wielu fantastycznych wrażeń!

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także