Rage Against the Machine zagra w niepełnym składzie

/ 19 maja, 2016

W ostatnich dniach Rage Against the Machine uruchomił stronę prophetsofrage.com, na której rozpoczął odliczanie. Do wpisu dorzucił tag #TakeThePowerBack. To tytuł utworu z debiutanckiej płyty zespołu z 1992 roku. „Prophets of Rage” zaś to kawałek grupy Public Enemy.

W Los Angeles pojawiły się ponadto plakaty z grafiką ze strony. „Billboard” postawił dowiedzieć się czegoś więcej. Źródło, do której dotarli dziennikarze, wyjaśnia:

Prophets of Rage to supergrupa złożona z trzech czwartych Rage Against the Machine – Toma Morello, Tima Commerforda i Brada Wilka plus Chuck D z Public Enemy i B-Real z Cypress Hill. Zack de la Rocha podobno nie jest zaangażowany.

Pewni będziemy 1 czerwca, gdy zakończy się odliczanie. Pierwszy występ supergrupy ma odbyć się już dwa dni później w klubie Palladium w Hollywood.

Gitarzysta, basista i perkusista RATM nie po raz pierwszy będą grać razem bez Zacka. W 2001 roku razem z wokalistą Soundgarden Chrisem Cornellem stworzyli inną formację. Jeszcze kilka miesięcy temu można było mieć nadzieję na powrót Audioslave, teraz muzycy będą chyba zbyt zajęci nowym projektem, Prophets of Rage.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także