Ray Manzarek nie żyje

/ 21 maja, 2013

Muzyk zmarł w niemieckiej klinice RoMed w Rosenheim. Przegrał walkę z rakiem. W ostatnich chwilach towarzyszyła mu żona oraz bracia – Rick i James.

Ray Manzarek zdobył sławę jako współzałożyciel grupy The Doors, która powstała w 1965 roku.  Zespół sprzedał na całym świecie ponad 100 milionów albumów, a w samych stanach Zjednoczonych zdobył 19 złotych płyt, 14 platynowych i 5 multiplatynowych.
 
Największe przeboje grupy, to "L.A.Woman", "Break On Through to the Other Side", "The End", "Hello, I Love You" i "Light My Fire". Po śmierci Jima MorrisonaManzarek kontynuował karierę solową. 
 
Często współpracował z Robbym Kriegerem, gitarzystą The Doors. – Byłem dziś głęboko zasmucony wieścią o odejściu mojego przyjaciela i członka zespołu, Ray Manzarka. Jestem szczęśliwy, że udało mi się grać z nim piosenki The Doors w ostatniej dekadzie. Ray był ogromną częścią mojego życia i zawsze będę za nim tęsknił – powiedział Robby Krieger
 
Ray Manzarek uznawany jest za jednego z najlepszych klawiszowców w historii rocka. Muzyk znalazł się na naszej liście dziesięciu najlepszych klawiszowców. Zestawienie powstało w związku z naszym konkursem, w którym tworzymy Teraz Rock Band.  
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także