Razorlight zagraniczną gwiazdą Warszawskich Wianków 2014

/ 19 maja, 2014

Pochodzący z Londynu Razorlight to jasno święcąca gwiazda gitarowego indie-rocka. Zespół powraca do Polski w dziesiąta rocznicę swojego debiutanckiego krążka "Up All Night", który został wydany 28 czerwca 2004 roku. Album ten w błyskawicznym tempie przyniósł im sławę i miano najlepszego nowego zespołu Wielkiej Brytanii. Grupa szybko ruszyła w trasę promocyjną i w 2005 roku otwierała już koncerty takich gwiazd jak Queen (z Paulem Rodgersem) i Oasis.

Do tej pory zespół nagrał jeszcze dwa albumy "Razorlight" oraz "Slipway Fires". Godne wyróżnienia jest także ich uczestnictwo w koncercie charytatywnym organizowanym przez Boba Geldofa "Live8" w Hyde Parku oraz to, że mieli okazję zagrać przed takimi legendami rocka jak The Rolling Stones czy The Who.

Razorlight  gościł w Polsce min przy okazji Orange Warsaw Festival. W tym roku przybywają w odświeżonym składzie i po koncertowej przerwie jaką wokalista spożytkował na promowanie swojego solowego albumu "Borrell 1" oraz projektu Johnny Borrell & Zazou.

Zespół entuzjastycznie przyjął  specjalne zaproszenie Andrzeja Matusiaka, dyrektora Stołecznej Estrady, który myślał o zaproszeniu muzyków już od kilku lat.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy okazję przyjechać do Warszaw i wystąpić 21 czerwca. Postaramy się ze wszystkich sił, by najkrótsza noc w roku była niezapomniana dla was wszystkich. Nie możemy się doczekać spotkania z polskimi fanami, którzy są niezwykle entuzjastyczni, a ich emocje na pewno przeniosą się także na scenę. – napisali Razorlight.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także