Reedycja pierwszej płyty Perfect

/ 18 marca, 2013

Pierwsza płyta zespołu Perfect ukazała się na rynku w pamiętnym 1981 roku – roku niepokojów społecznych i rosnącej świadomości nieuchronnych zmian. Płyta "Perfect" była protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości i stanowiła głos pokolenia.

Zarejestrowane nagrania – pomimo upływu lat – nadal brzmią świeżo i energetycznie. Kultowy dla pokolenia 50-latków, tzw. "biały album” zespołu, nagrywany był podczas dwóch sesji w studiu M1 na Myśliwieckiej (obecnie Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej) przez Wojtka Przybylskiego i Jarka Regulskiego. Zespół nagrywał, a następnie koncertował w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Zdzisław Zawadzki oraz Piotr Szkudelski.

Po zarejestrowaniu materiału na płytę zespół wystąpił przed publicznością. Jeden z pierwszych koncertów odbył się w Domu Kultury Zakładów Ursus, gdzie reagujący spontanicznie widzowie potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia, że takich tekstów i takiej muzyki oczekiwano.Potem lawinowo odbywały się koncerty, wywiady, sesje zdjęciowe zespołu.

Tracklista:

01. Lokomotywa z ogłoszenia     
02. Chcemy być sobą 
03. Obracam w palcach złoty pieniądz 
04. Bla, bla, bla 
05. Niewiele ci mogę dać 
06. Bażancie życie 
07. Ale w koło jest wesoło 
08. Nie igraj ze mną wtedy, kiedy gram 
09. Nie płacz Ewka 
 
bonus:
10. Po co 
11. Opanuj się 
12. Pepe wróć 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także