Rhapsody powróci w klasycznym składzie

/ 22 listopada, 2016

Założyciel i gitarzysta Rhapsody (zwanego później Rhapsody of Fire) Luca Turulli odszedł z zespołu w 2011 roku. Zabrał wtedy ze sobą basistę Patrice’a Guersa i założył nowy zespół: Luca Turulli’s Rhapsody. Po zaledwie pięciu latach zatęskniło im się za dawną sławą…

Zdołali namówić kolegów grających obecnie w Rhapsody of Fire do dołączenia do nich. We wrześniu wokalista Fabio Lione i perkusista Alex Holzwarth ogłosili, że opuszczają ten zespół. Wtedy nie zdradzali jeszcze swoich planów.

Teraz już wiemy, co się szykuje: Rhapsody w składzie Fabio Lione, Luca Turilli, Dominique Leurquin, Patrice Guers i Alex Holzwarth uczczą 20 lat od swojego pierwszego wydawnictwa i podczas specjalnej trasy koncertowej zagrają w całości płytę „Symphony of Enchanted Lands” z 1998 roku. Gitarzysta nie kryje radości:

Jestem niesamowicie podekscytowany, że będę częścią tego wyjątkowego wydarzenia razem z Fabio i moimi innymi przyjaciółmi. Zagranie legendarnych utworów, takich jak „Wings of Destiny”, „Beyond the Gates of Infinity” i „'The Dark Tower of Abyss” – niegranych nigdy wczesniej na żywo – to wspaniały sposób na uczczenie 20-lecia i wspaniały powód, by spotkać się po raz ostatni po długiej przerwie.

Po raz ostatni, gdyż trasa z okazji 20-lecia zespołu będzie jednocześnie pożegnalnym tournée Rhapsody. Luca Turulli później zamierza poświęcić się projektowi firmowanemu własnym nazwiskiem. O ile fani powinni się cieszyć, że wyjdzie na scenę z Fabio i Alexem, o tyle pewnie będzie im smutno, że obok nich zabraknie klawiszowca Alexa Staropoliego, który pozostaje w Rhapsody of Fire.

Aby narobić apetytu, przypomnijmy jeden utwór ze wspomnianej płyty „Symphony of Enchanted Lands” –„Wisdom of the Kings”.


 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także