Richard Ashcroft (ex-The Verve) woli Rihannę od muzyki indie

/ 3 stycznia, 2017

Znany z ciętego języka, były lider The Verve, Richard Ashcroft, w rozmowie dla brytyjskiego Radio X wyraził swoją opinię na temat współczesnej muzyki alternatywnej:
 

Sam fakt, że coś jest indie i niewiele osób to zna, nie znaczy że jest bardziej autentyczne od „Work” Rihanny. Wolę słuchać wstępu tego kawałka od 90 procent gówna, nad którym pieją krytycy i co zwie się alternatywnym rockiem.

 
Najnowszy solowy album Richarda Ashcrofta, „These People”, ukazał się w maju 2016 roku i dotarł do 3. miejsca najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii.
 
We wrześniu tego roku minie 20 lat od premiery najsłynniejszego albumu The Verve, „Urban Hymns”, który w Wielkiej Brytanii pokrył się dziesięciokrotną platyną. Pochodzący z tej płyty utwór „Bitter Sweet Symphony” okazał się jednym z największych przebojów zespołu i brytyjskiego rocka lat 90. w ogóle. Ashcroft we wspomnianym wywiadzie skomentował:
 

Przekonałem się wtedy, że można zrobić coś unikalnego, a co publiczność zaakceptuje i co może odnieść ogromny sukces i stać się popularne.

 
Pamiętacie jeszcze „Bitter Sweet Symphony” i towarzyszący mu teledysk?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także