Ringo Starr, Kings of Leon i inni honorują Eagles

/ 29 grudnia, 2016

W grudniu 2016 roku, po raz 39. Kennedy Center uhonorowało artystów za wkład w rozwój amerykańskiej kultury. Zaszczyt ten spotkał pianistkę Marthę Argerich, Mavis Staples, Jamesa Taylora, aktora Ala Pacino oraz zespół Eagles. Dołączyli oni do takich sław, jak Led Zeppelin, Bruce Springsteen, Bob Dylan czy The Who. Eagles mieli zostać uhonorowani już w 2015 roku, ale ze względu na chorobę Glenna Freya ich udział przełożono na rok obecny. Niestety Frey zmarł w styczniu 2016 roku.
 
Mistrzem ceremonii był Ringo Starr, a piosenki Eagles wykonali Kings of Leon, Juan Esteban Vasquez, Steve Vai, Vince Gill i Bob Seger. Prezydent Barack Obama powiedział o uhonorowanych artystach:
 

Ich dorobek można zmierzyć nie tylko w ilości dzieł, jakie stworzyli, ale też w ilości żyć, jakie zmienili.

 
Eagles powstali w 1971 roku, szybko osiągając komercyjny sukces serią udanych albumów i przebojów. Przełomowy okazał się album „Hotel California” z 1976 roku, który w USA rozszedł się w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy, i pochodzący z niego tytułowy utwór, który długo gościł na szczytach list przebojów. Pomimo ogromnych sukcesów, zespół rozpadł się w 1980 roku i reaktywował dopiero w połowie lat 90. Od tamtej pory nagrał tylko jeden album, „Long Road Out Of Eden” (2007), ale cieszył się niesłabnącą popularnością. 18 stycznia 2016 roku zmarł wokalista i gitarzysta Glenn Frey, a zespół ogłosił zakończenie działalności.
 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także