Ritchie Blackmore dorzuca drugi rockowy koncert

/ 26 października, 2015

Ritchie Blackmore niedawno z Blackmore’s Night wydał kolejną płytę – „All Our Yesterdays”, lecz przyznał, że czasem tęskni za mocniejszym graniem. Były gitarzysta Deep Purple i Rainbow, choć pod szyldem tego drugiego zespołu, w połowie 2016 roku powróci z repertuarem obu grup.

Jeden z zaledwie kilku koncertów Ritchiego Blackmore’a odbędzie się 18 czerwca 2016 roku podczas festiwalu w Bietigheim-Bissingen w Niemczech. Bilety na to wydarzenia trafią do sprzedaży już 6 listopada.

Drugi ogłoszony właśnie koncert również odbędzie się pod szyldem Monsters of Rock, a będzie miał miejsce dzień wcześniej – 17 czerwca – w Loreley Freilichtbühne.

Dlaczego gitarzysta w wieku 70 lat zapragnął wrócić do rocka?

Robię to dla fanów, z nostalgii i dlatego że wokalista, które znalazłem jest bardzo ekscytujący; jakby Dio spotkał Freddiego Mercury’ego. dzięki temu tłumy go poznają, jestem pewien, że zostanie bardzo sławny dzięki swojemu głosowi.

Do wyczekiwanych występów jeszcze trochę czasu. W ramach osłodzenia oczekiwania już w listopadzie do sklepów trafi DVD „The Ritchie Blackmore Story”. Prawdziwi miłośnicy twórczości tego muzyka zawsze też mogą posłuchać najnowszego Blackmore’s Night.

ud | fot. Ore Sama, CC BY

KOMENTARZE

Przeczytaj także