Ritchie Blackmore krytykuje Deep Purple

/ 11 września, 2016

Ritchie Blackmore został zapytany w holenderskim Radio Veronica, czy jego zdaniem zespół Deep Purple wziąć powinien koncertować i nagrywać kolejne albumy. Odpowiedź muzyka była rozbrajająco szczera:

Osobiście uważam, że przesadzają. A słyszałem to od wielu osób – oni chcą cały czas iść do przodu. Gdybym był na ich miejscu, zrobiłbym pięcioletnią przerwę, czy coś w tym stylu. Wielu z nich jednak nie lubi siedzieć w domu, więc ruszają w kolejne trasy.

Blackmore nawet wie, kto jest odpowiedzialny za tak napięty harmonogram Deep Purple:

Moim zdaniem pracują zbyt intensywnie. To wina ich agenta. Znam go i wiem, że potrafi dokręcić śrubę. Pracują w północnych Indiach, zaraz są w Australii, później w Ameryce Południowej, a teraz widać tego efekty – niektórzy to odchorowują. Ian Gillan, wokalista, często choruje, dlatego uważam, że powinni zrobić sobie przerwę. Ale to zależy od nich.

Trzeba przyznać, że muzycy z Deep Purple koncertują bardzo dużo, a tylko do Polski potrafią przyjechać nawet dwa razy do roku. Ostatnio nad Wisłą pojawili się w te wakacje, a byli jedną z gwiazd X Festiwalu Legend Rocka. Prawdą jest również fakt, że coraz starsi muzycy mają problemy ze zdrowiem – nie tak dawno Deep Purple odwołało kilka koncertów z powodu problemów Iana Paice’a

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także