Riverside kolejną gwiazdą Metal Hammer Festival 2015

/ 4 lutego, 2015

Jak już wcześniej informowaliśmy, po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival. Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem "Prog Edition", spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego.

Pierwszym ogłoszonym artystą był amerykański gigant gatunku, czyli Dream Theater, a dziś potwierdzamy, że kolejnym zespołem jest nasz czołowy towar eksportowy – zespół Riverside. "Love, Fear and the Time Machine" – tak będzie brzmiał tytuł ich szóstej studyjnej płyty, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Nowy materiał z pewnością usłyszymy premierowo podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition.

Riverside to jeden z najważniejszych polskich zespołów wykonujących muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Zadebiutowali w 2003 roku albumem "Out of Myself". Płyta przysporzyła zespołowi sporo popularności w Polsce, w tym za sprawą nagrania "Loose Heart" notowanym na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ich piąta i jak dotąd ostatnia płyta, "Shrine of New Generation Slaves" z  2013 roku, odniosła olbrzymi sukces nie tylko w Polsce ale przede wszystkim zagranicą. Album dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS czyli najlepiej sprzedających się płyt w Polsce oraz trafił na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii,Holandii i Finlandii. Promocja płyty wiązała się również z najdłuższą w historii zespołu trasą koncertową, w ramach której Riverside zagrał nie tylko w niemal wszystkich krajach europejskich, ale również w Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Ostatni, setny koncert odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu 3 Polskiego Radia.

"Love, Fear and the Time Machine" – tak będzie brzmiał tytuł szóstej studyjnej płyty Riverside, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Zespół zakończył niedawno komponowanie materiału i jak zapowiada, spodziewać możemy się wielu niespodzianek.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także