Riverside ogłosił datę premiery nowego krążka

/ 30 czerwca, 2015

Riverside szóstą studyjną płytę wyda już 4 września 2015 roku. Zespół podzielił się tą radosną wieścią na profilu na Facebooku.

Frontman grupy, Mariusz Duda, odpowiada o „Love, Fear and the Time Machine”:

Na nowej płycie chciałem połączyć lata 70. i 80. W latach 80. dorastałem muzycznie. Nie brzmimy retro i tak jak w latach 70., ruszyliśmy do przodu, w jakiś sposób zburzyliśmy poprzednie fundamenty i zbudowaliśmy nowe. Mimo dużej dawki melancholii i nostalgii istnieje nowa przestrzeń, utwory są zaaranżowane płynnie, a jednocześnie są zwięzłe jak nigdy do tej pory.

Jeśli zaś chodzi o warstwę tekstową, opowiadać ona będzie o zmianach i podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji.

Każdy musiał taką podjąć w swoim życiu. Co się wtedy dzieje? Z jednej strony jesteśmy podekscytowani zmianą, czujemy się wolni, wyzwoleni, z drugiej – boimy się nieznanego, tego, co się może z nami stać. (…) Pierwszy utwór na płycie zatytułowany jest „Lost”, ostatni – „Found”. Jeśli czasem zagubimy się w życiu, musimy przez to przejść i na nowo się odnaleźć po drugiej stronie, odrodzić się jakoś ktoś lepszy i bardziej wartościowy.

Riverside ma jeszcze jedną dobrą wiadomość – pracuje obecnie nad dodatkowym materiałem, zatytułowanym „Day Session”. Ma to być jaśniejszy towarzysz nagrań „Night Session”, dołączonych do poprzedniej płyty „Shrine of New Generation Slaves”.

“Love, Fear and the Time Machine", the band’s sixth studio longplay album will be released via Inside Out Music and…

Posted by Riverside on 30 czerwca 2015

Okładkę najnowszego wydanictwa Riverside zaprojektował Travis Smith – autor opraw graficznych wszystkich płyt grupy.

Wkrótce Mariusz Duda z zespołem rusza w trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce zespół będzie można ponownie zobaczyć w listopadzie, już po premierze „Love, Fear and the Time Machine” na koncertach w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Tracklista „Love, Fear and the Time Machine”:

 1. Lost (Why Should I Be Frightened By a Hat?)
 2. Under the Pillow
 3. #‎Addicted
 4. Caterpillar and the Barbed Wire
 5. Saturate Me
 6. Afloat
 7. Discard Your Fear
 8. Towards the Blue Horizon
 9. Time Travellers
 10. Found (The Unexpected Flaw of Searching)
   

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także