Rocket Festiwal powraca

/ 8 grudnia, 2016

Rocket Festiwal 2017 odbędzie się tym razem 18 lutego w poznańskiej Hali nr 2 MTP. W tegorocznej edycji wystąpią: Luxtorpeda, Lao Che, Armia i Chupa

Bilety na wydarzenie dostępne będą od 9 grudnia, od godziny 10:00.

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla "Autystyczny" zespół wydał trzy kolejne krążki: "Robaki", „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, oraz „MYWASWYNAS”. 

Lao Che powstało w 1999 roku w Płocku na bazie grupy Koli. Ich muzyka to mieszanka rocka, folku, muzyki ilustracyjnej, z dodatkiem elementów słuchowiska i piosenki aktorskiej.   8 marca 2016 ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana „Dzieciom”, którą opisują jako album dla dorosłych dzieci, opowiadający o dylematach codzienności z nutą moralizatorską. Dość poważna warstwa tekstów kontrastuje tam z lekką i melodyjną warstwą muzyczną.

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty – fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne – didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także