Rockmani z dystansem do siebie

/ 22 czerwca, 2013
 
Seks, narkotyki, rock n' roll i defibrylatory – takie przesłanie wyłania się z wideoklipu nagranego przez Sex Slaves do piosenki "WTFRU" (nie będziemy rozwijać tego tytułu, refren wszystko wyjaśnia). Utwór pochodzi z wydanej w 2012 roku płyty "Call of The Wild":
 
 
Teledysk nowojorczyków z grupy Sex Slaves zainspirował nas do poszukiwań innych wideoklipów, w których muzycy pokazują zdrowy dystans do swojej twórczości. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.
 
Humorystyczne teksty, glammetalowy wizerunek i parodystyczne wręcz podejście do wideoklipów, to cechy charakterystyczne zespołu Steel Panther. Potrzebujecie dowodów? Oto jeden z nich. Teledysk do kawałka "Fat Girl":
 
___________________________________________________
 
Zespół będący muzycznym hołdem dla kultowych ról filmowych Arnolda Schwarzeneggera? Austrian Death Machine to muzyczny humor, który przejawia się również w teledysku do "I Need Your Clothes, Your Boots and Your Motorcycle". Na wokalu Tim Lambesis z As I Lay Dying (muzyk ma poważne problemy z prawem – jest oskarżony o zlecenie zabójstwa swojej żony). 
 
___________________________________________________
 
Muzycy Rammstein ze sporą nadwagą? Taką wizję przedstawili nam w teledysku do piosenki "Lust". W przypadku Niemców parodia wydaje się być synonimem teledysku. Nieraz zaskakiwali już swoimi wideoklipami:
 
___________________________________________________
 
Spinal Tap z założenia był parodystycznym zespołem. Zaczynał od komediowego show, był bohaterem filmu "This is Spinal Tap", a aktorzy grający role muzyków kapeli koncertowali i nagrywali płyty. Oto jeden z ich teledysków:
 
___________________________________________________
 
Devin Townsend z teledyskiem do piosenki "Vampira" udowodnił, że jest mistrzem autoironii. Udało mu się stworzyć jeden z najbardziej kiczowatych teledysków w świecie metalu i chwała mu za to. Muzyka potrzebuje czasem zdrowego dystansu. Przed Wami The Devin Townsend Band:
 
___________________________________________________
 
Grupa Strachy na Lachy postanowiła się rozprawić z pewną złośliwą kategorią "fanów". Efektem jest teledysk do piosenki "I can't get no gratisfaction". Obraz dobrze współgra z warstwą liryczną, która jest smutna acz prawdziwa. 
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także