Rocznica premiery drugiej płyty Queen

/ 8 marca, 2013

Materiał na tę płytę został zarejestrowany w londyńskim Trident Studios. Queen rozpoczął nagrania  w sierpniu 1973 roku, a za produkcję tego wydawnictwa odpowiadali Roy Thomas Baker, Robin G. Cable oraz sam zespół. 

Płyta dotarła do piątego miejsca brytyjskiej listy sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych udało jej się uplasować na 49. pozycji. Był to wynik o ponad 30 pozycji lepszy, niż uzyskany przez debiutancki krążek formacji. 
 
Na winylowej wersji "Queen II" zrezygnowano z typowego nazwania stron płyty jako A oraz B. Zostały one określone jako "Strona biała" (4 kompozycje Briana Maya i jedna Rogera Taylora) i "Strona czarna" (sześć kompozycji Freddiego Mercury`ego).  
 
W Polsce drugi album Queen uzyskał 8 lipca 2009 roku status platynowej płyty. 
 
– Płyta (…) jest znacznie dojrzalsza od debiutanckiej. Ma przy tym niezwykły klimat, jakiego potem zespół już nigdy nie wytworzył. Dostojeństwo plus baśniowość – pisał o albumie "Queen II"   Paweł Brzykcy na łamach siódmego numeru Teraz Rock Kolekcja, w całości poświęconemu zespołowi Queen. Archiwalne numery Teraz Rock oraz Teraz Rock Kolekcja nadal dostępne są w sprzedaży (szczegóły TUTAJ). 
 
 
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także