Roger Taylor (Queen) o nowym albumie formacji

/ 24 października, 2013

Brian May zdradził jakiś czas temu, że odnalazł kilka utworów zespołu Queen, na których wokalnie udzielał się Freddie Mercury. Wspominał wówczas, że chciałby połączyć je z kawałkami, które słynny wokalista nagrał wspólnie z Michaelem Jacksonem. Z tego miałby powstać album z premierowym materiałem. Możliwe, że ostatni krążek zespołu Queen z wokalnym udziałem Mercury'ego.

W wywiadzie dla Classic Rock Magazine mówił o tym Roger Taylor:

Brian bardzo zaangażował się w pracę nad starymi utworami. Jest kilka kawałków, które Freddie przygotował z Michaelem Jacksonem… One przez lata były w posiadaniu Michaela i nikt później nie wiedział, co z nimi zrobić. Zasugerowaliśmy, że my się nimi zajmiemy. Są naprawdę dobre – jeden natomiast jest po prostu wspaniały.

Utwory w duecie zostały nagrane podczas sześciogodzinnej sesji, która odbyła się w posiadłości Jacksona. Single pojawiały się na różnych wydawnictwach, ale często w niedokończonej formie. Wspomniane utwory, które zostały nagrane wraz z Queen, pochodzą z ostatniej wspólnej sesji muzyków z 1991 roku. Nagrano je niedługo przed śmiercią Mercury'ego.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także