Ronnie James Dio odszedł 3 lata temu

/ 16 maja, 2013

– Dziś jest trudny dzień dla nas wszystkich. Minęły trzy lata od odejścia Ronniego. Czasem wydaje się, jakby to było wczoraj, a czasem jakby minęły wieki. Prosimy o chwilę ciszy w tym dniu, by go upamiętnić oraz jego rocznicę śmierci. Wiem, że wszyscy go kochaliście. Dziękuje za podtrzymywanie żywej pamięci o nim i jego muzyce – napisała dziś w portalu społecznościowym Facebook Wendy Dio, wdowa po legendarnym wokaliście. 

Ronnie James Dio w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczął współprace z Ritchiem Blackmorem w zespole Rainbow. Szybko stał się ikoną rocka. Gdy Ozzy Osbourne odszedł z Black Sabbath, Ronnie James Dio zajął jego miejsce. W międzyczasie rozpoczął również karierę solową pod szyldem Dio
 
Wokaliście przypisuje się rozpropagowanie popularnego w rockowym świecie gestu "corna" (wykonuje się go dłonią; należy wyprostować palec wskazujący i mały, przy jednoczesnym zwinięciu pozostałych palców).
 
 
Kilka miesięcy temu wytwórnia płytowa Universal Music przygotowała dla fanów twórczości Ronniego Jamesa Dio plebiscyt na najlepszy utwór w karierze tego wokalisty (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Ostatecznie wygrała piosenka "Stargazer" z repertuaru grupy Rainbow:

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także