Ronnie Romero o kolejnych koncertach Rainbow

/ 11 lipca, 2016

Rainbow powrócił niedawno na trzy koncerty. Ritchie Blackmore z wybranymi przez siebie muzykami 17 i 18 czerwca 2016 roku zagrał w Niemczech, a tydzień później, 25 czerwca, w Birmingham w Wielkiej Brytanii (fragmenty tych występów znajdziecie pod odpowiednimi linkami). Gitarzysta nie jest pewien, czy będzie więcej grania na żywo.

Na ten temat, podczas rozmowy z metalshockfinland, wypowiedział się ostatnio wokalista Ronnie Romero. Czy będą jeszcze jakieś koncerty?

Mam nadzieję. Mam wielką nadzieję, że będziemy mogli jeszcze pograć, może w przyszłym roku. Mam dobre przeczucia co do zespołu, a Ritchie jest naprawdę zadowolony z efektów, z publiczności. Może zagramy jeszcze kilka koncertów w przyszłym roku. Czekajcie na informacje!

Zdradził też, jak się ma jako wokalista tak legendarnego zespołu, jakim jest Rainbow.

Czuję się naprawdę dobrze w mojej pracy. Próbowałem oddać sprawiedliwość nie tylko tym utworom, lecz także wszystkim wokalistom. Po prostu staram się śpiewać na swój sposób, we własnym stylu i myślę, że ludzie to doceniają. Nie kopiuję innych wokalistów, wolę wykonywać te utwory jak Ronnie Romero. I chyba ludzie też to wolą, nie chcą płacić za bilet, by patrzeć i słuchać człowieka, który stara się śpiewać jak Ronnie James Dio. To nie byłby dobry pomysł.

Może przekonamy się o tym jeszcze w przyszłym roku. Ritchie Blackmore wraca tymczasem do grania z Blackmore’s Night, a Ronnie Romero – śpiewania z Lords of Black. Niżej znajdziecie utwór „Lady of the Lake” z repertuaru Rainbow w wykonaniu tej młodej kapeli.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także